logo

Od środy ponownie można będzie zwiedzać Muzeum Auschwitz

Wtorek, 30 czerwca 2020 (10:49)

W środę ponownie otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum Auschwitz – powiedział rzecznik placówki Bartosz Bartyzel. Z powodu epidemii COVID-19 Miejsce Pamięci obejmujące były niemiecki obóz było niedostępne od 12 marca.

Muzeum podało, że wstęp na teren obu części byłego obozu zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, odbywał się będzie wyłącznie na podstawie kart wstępu. Rezerwacji na zwiedzanie z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne należy dokonywać w serwisie on-line visit.auschwitz.org.

Bartosz Bartyzel podał, że zwiedzanie z edukatorem w tzw. turach dla odwiedzających indywidualnych będzie odbywać się w grupach do 15 osób.

Odwiedzający będą musieli zachować bezpieczny dystans interpersonalny zarówno przed wejściem do Muzeum, jak i podczas zwiedzania. Na terenie obowiązywać będą przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa. W kilku miejscach zostały umieszczone aparaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, a przed wejściem stanęła specjalna bramka dezynfekcyjna.

Muzeum podało, że dla odwiedzających przygotowana została specjalna trasa zwiedzania, która minimalizuje liczbę miejsc, gdzie będą się oni ze sobą stykali.

W kilku miejscach na terenie byłego obozu Auschwitz I stanęły tablice ekspozycji zewnętrznej, dzięki którym poznać można historię oraz zobaczyć wnętrza czasowo wyłączone ze zwiedzania, na przykład podziemia bloku 11.

Zmianie ulegną godziny otwarcia. Miejsce Pamięci zwiedzać będzie można od godziny 9.00. Od lipca do września do godziny 16.00 zwiedzanie odbywać się będzie wyłącznie z przewodnikiem.

KM, PAP

Aktualizacja 30 czerwca 2020 (11:13)