logo

Prezydent: Bardzo chętnie stanę do debaty z Rafałem Trzaskowskim

Wtorek, 30 czerwca 2020 (16:31)

Bardzo chętnie stanę do debaty z moim kontrkandydatem Rafałem Trzaskowskim – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze strażakami w Jaworniku Polskim (woj. podkarpackie). Przypomniał, że zaapelował do trzech największych stacji o wspólną organizację takiego spotkania.

Zapytany o udział w debacie prezydenckiej z Rafałem Trzaskowskim, swoim kontrkandydatem w drugiej turze wyborów, Andrzej Duda zaprosił wszystkich na spotkania z nim, które odbywają się we wszystkich miejscach w Polsce. – Można wtedy usłyszeć, co mam do powiedzenia, porozmawiać ze mną o przyszłości, o kwestiach programowych, o tym, co w moim przekonaniu jest potrzebne Polsce i co powinno być realizowane w naszym kraju – przekonywał.

Natomiast – dodał prezydent – zwróciłem się do mediów z apelem do wszystkich trzech wielkich telewizji, aby usiedli razem przy stole, uzgodnili wspólnie i zrobili razem taką debatę, która będzie też otwarta dla innych mediów, żeby później nie mówiono, że na przykład pytania są tendencyjne. Prezydent Andrzej Duda mówił, że to powinno być ustalone między stacjami oraz ze sztabami wyborczymi.

Podkreślił, że nie ma i nigdy nie miał problemu, żeby stawać do debat. – Wielokrotnie stawałem, a ostatnio – jako pierwszy urzędujący prezydent w historii, stanąłem do debaty przed pierwszą turą i to dwukrotnie – zauważył Andrzej Duda. – Nie mam z tym problemu, ale chciałbym, żebyśmy mogli normalnie prowadzić kampanię i żeby debata była zorganizowana bez żadnych podtekstów, bo takie zarzuty wcześniej bywały – przekonywał.

– Ja bardzo chętnie stanę do debaty z Rafałem Trzaskowskim, natomiast nie będziemy debatować codziennie, bo nigdy tak nie było, żeby debaty były codziennie – mówił Andrzej Duda.

JG, PAP

Aktualizacja 30 czerwca 2020 (16:56)