logo

Władze Warszawy blokują budowę szkoły i przedszkola na Bemowie

Wtorek, 30 czerwca 2020 (18:52)

Sebastian Kaleta złożył interwencję poselską, w której apeluje o pozwolenie na budowę szkoły i przedszkola na warszawskim Bemowie. Inwestycję zaplanował urząd dzielnicy, a władze stolicy zablokowały ją w ramach oszczędności związanych z epidemią koronawirusa.

Kaleta w piśmie skierowanym do prezydenta Warszawy pisze, powołując się na doniesienia medialne, że bemowscy urzędnicy są gotowi do ogłoszenia przetargu na projekt budowy szkoły dla 1000 dzieci. W planach mają także zaprojektowanie i budowę pięciooddziałowego przedszkola dla 125 dzieci, ale władze Warszawy nakazały, aby nie zaciągać nowych zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami ze względu na zmniejszenie dochodów miasta.

„Niestety, w kwietniu do urzędu dzielnicy wpłynęło pismo od Pana jako prezydenta m.st. Warszawy informujące, że w związku ze znacznym uszczupleniem dochodów miasta związanych z pandemią koronawirusa, nakazuje się wstrzymanie wszystkich czynności zmierzających do zaciągania nowych zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami” – czytamy w piśmie Kalety.

Poseł, wiceminister sprawiedliwości, przypomina, że 2 czerwca władze Bemowa ponownie wystąpiły do władz miasta z prośbą o zgodę na uruchomienie postępowania przetargowego związanego z zaprojektowaniem kompleksu oświatowego, jednak do dnia dzisiejszego dzielnica nie otrzymała odpowiedzi.

JG, PAP

Aktualizacja 30 czerwca 2020 (20:39)