logo

Maląg: Walczymy o prezydenta polskich spraw

Wtorek, 30 czerwca 2020 (21:23)

Walczymy o prezydenta polskich spraw – mówiła w Gostyninie (Mazowieckie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Apelowała o głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Prosiła o przekonywanie nieprzekonanych.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej spotkała się z mieszkańcami Gostynina w ramach cyklu „Łączy Nas Polska”. W spotkaniu, które odbyło się na gostynińskim zamku, uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Oboje podkreślali bardzo dobrą współpracę rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy we wprowadzaniu zmian służących rozwojowi Polski i realizacji programów społecznych.

– Bardzo chciałabym poprosić, abyśmy próbowali przekonać nieprzekonanych do tego, że osobą, która jest godną zaufania jest pan prezydent Andrzeja Duda, który pokazał przez te pięć lat, że jest zawsze z Polakami, że jest zawsze z Polską, że jest za tym, aby Polska była państwem suwerennym, państwem, o którego markę dba się na arenie międzynarodowej – powiedziała Maląg, zwracając się do mieszkańców Gostynina. Przekonywała, iż konieczne jest zadbanie o to, aby Polska przez kolejne lata była dobrze rządzona i miała godnego prezydenta.

Maląg zaznaczyła, że organizowany przy okazji kampanii Andrzeja Dudy cykl spotkań odbywających się w całym kraju pod hasłem „Łączy Nas Polska” ma pokazać wyborcom, co zostało zrobione przez ostatnich pięć lat. Mówiła w tym kontekście o „podróży w dobrym kierunku”, która rozpoczęła się w 2015 r. wyborczą wygraną obecnego prezydenta. – Rozpoczęło się wtedy budowanie dobrego czasu dla Polski, dobrego czasu dla polskich rodzin, przede wszystkim podniesieniem godności polskiej rodziny – podkreśliła minister.

JG, PAP

Aktualizacja 30 czerwca 2020 (21:58)