logo

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela obchodzi święto swojego założyciela

Sobota, 1 sierpnia 2020 (16:06)
Aktualizacja: 1 sierpnia 2020 (16:44)

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela obchodzi święto swojego założyciela Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), doktora Kościoła, kaznodziei, moralisty i muzyka.

„W sytuacji pandemii św. Alfons wzywa nas, w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą i opatrywali rany złamanych serc” – napisał w okolicznościowym liście o. Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

„Kiedy obchodzimy to święto, w wielu krajach nasze kościoły są nadal zamknięte, a nasi wierni nie mogą wraz z nami uczestniczyć w Eucharystii. Z kolei w innych krajach restrykcje ograniczają liczbę osób, które mogą być fizycznie obecne w kościele. Jednak to nie wszystko. Skutki pandemii COVID-19 – gospodarcze, społeczne i polityczne – tak naprawdę dopiero zaczynają być odczuwalne na całym świecie. W tej sytuacji św. Alfons wzywa nas w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą, i opatrywali rany złamanych serc. Przypomina nam, że w tym właśnie celu zostaliśmy namaszczeni przez Pana darem Ducha” – czytamy w liście.

Przełożony generalny redemptorystów odwiedził dzisiaj wspólnotę w Astordze w Hiszpanii. Z powodu koronawirusa zmarło tutaj kilku zakonników, a wielu się zaraziło. Ojciec Michael Brehl odprawił Mszę św. i spotkał się z miejscowymi zakonnikami.

AB, KAI

Aktualizacja: 1 sierpnia 2020 (16:44)