logo

Rzecznik KSP: Zgromadzenia upamiętniające Powstanie Warszawskie przebiegają spokojnie

Sobota, 1 sierpnia 2020 (19:57)
Aktualizacja: 1 sierpnia 2020 (20:12)

Uroczystości i zgromadzenia upamiętniające Powstanie Warszawskie cały czas trwają i do tej pory przebiegają spokojnie – przekazał rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji zaznaczył, że w sobotę policjanci na bieżąco podejmują interwencje dotyczące zdarzeń. Jak dodał, ostatnie wydarzenia zakończą się późnym wieczorem – i dopiero wtedy policja będzie mogła zacząć podsumowanie.

Marczak odniósł się również do incydentu, do którego doszło na placu Krasińskich, gdzie na Marsz Powstania Warszawskiego czekała kontrmanifestacja. Zgromadzone tam osoby, trzymając białe róże, usiadły przed pomnikiem Powstania Warszawskiego. Zostali usunięci przez policję i otoczeni kordonem.

„W tym przypadku organizator zwrócił się do grupy osób z żądaniem opuszczenia miejsca zgromadzenia. Z uwagi na brak reakcji skorzystał on ze swoich uprawnień wynikających z prawa o zgromadzeniach i zwrócił się z prośba do policji. Na miejsce skierowano Zespól Antykonfilktowy Policji. Osoby, które nie chciały opuścić miejsca zgromadzenia zostały wyniesione” – przekazał PAP nadkom. Sylwester Marczak.

AB, PAP

Aktualizacja: 1 sierpnia 2020 (20:12)