logo

Pomorskie: Czynne są wszystkie kąpieliska – te nad morzem i te nad jeziorami

Niedziela, 2 sierpnia 2020 (11:30)
Aktualizacja 2 sierpnia 2020 (14:34)

W niedzielę rano czynne są wszystkie kąpieliska strzeżone w województwie pomorskim, zarówno te położone nad Morzem Bałtyckim, jak i te zorganizowane nad jeziorami – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

O aktualnym stanie wody w kąpieliskach Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował na swojej stronie internetowej (https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa).

GIS podał, że w niedzielę rano we wszystkich strzeżonych kąpieliskach zorganizowanych tego lata na terenie województwa pomorskiego nad morzem i nad jeziorami, woda jest wolna od sinic i można z niej bezpiecznie korzystać.

Panująca latem wysoka temperatura sprawia, że w wodach Bałtyku oraz w jeziorach często pojawiają się wykwity sinic. Ich skupiska przemieszczają się nieustannie na powierzchni wody przenoszone przez wiatr lub prądy wodne. Gdy pojawią się w pobliżu plaż, zamykane są zorganizowane przy nich kąpieliska. Decyzje o wywieszeniu w danym miejscu czerwonej flagi podejmują – w uzgodnieniu z pracownikami poszczególnych stacji sanepidu – ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

KM, PAP

Aktualizacja 2 sierpnia 2020 (14:34)