logo

Rozpoczęła się budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 (14:09)
Aktualizacja: 3 sierpnia 2020 (14:19)

W przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 rozpoczynamy budowę muzeum w Ossowie (Mazowieckie) – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Chcemy, żeby muzeum powstało w ciągu dwóch lat – zapowiedział  na briefingu na polu bitwy.

– Przekazuję dobrą wiadomość. Dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie. W związku z tym zarówno robotnicy, jak i urządzenia wkraczają na plac budowy. Założenie jest takie, żeby Muzeum w Ossowie było filią Muzeum Wojska Polskiego – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

– W przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej rozpoczynamy prace budowalne. Chcemy, żeby muzeum powstało w ciągu dwóch lat – dodał. – Gwarantujemy tu sprawność w działaniu i gwarantujemy, że nasz cel osiągniemy – zapewnił minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że muzeum będzie czynne przez cały rok, a nie tylko 15 sierpnia, gdy świętujemy zwycięstwo z 1920 r. – Założenie jest takie, żeby muzeum było przystępne, żeby ekspozycje były ciekawe, żeby upowszechniać wiedzę na temat tego epokowego zwycięstwa. Zwycięstwa, które określane jest w literaturze jako osiemnasta bitwa decydująca o losach świata – wskazał.

JG, PAP