logo

Trwają prace nad planem działania podczas drugiej fali epidemii

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (08:10)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (09:16)

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje zespół mający przygotować plan działania w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa przed nadejściem drugiej fali epidemii – powiedziała PAP szefowa resortu Marlena Maląg.

Prace prowadzone w ministerstwie przez powołany do tego zespół mają być ukierunkowane zwłaszcza na działania na rzecz niepełnosprawnych, starszych i dzieci pozostających w pieczy zastępczej.

Maląg podkreśliła, że priorytetem rządu jest zdrowie i życie Polaków i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

– Zdajemy sobie sprawę, że pandemia odbiła się na codziennym życiu wielu rodzin, dlatego staramy się działać wyprzedzająco – zaznaczyła.

Zwróciła jednocześnie uwagę na dotychczasowe działania rządu we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które – jej zdaniem – pozwoliły rodzinom w ostatnich miesiącach bezpiecznie przejść przez trudny czas.

W tym kontekście wskazała na instrumenty „Tarczy antykryzysowej”. Według niej sprawiły one, że uratowano „kilka milionów miejsc pracy, zapewniając rodzinom poczucie bezpieczeństwa”. Przypomniała, że w tym celu do przedsiębiorców trafiło ponad 123 mld zł.

– Kolejne 166 mld zł przeznaczyliśmy na wypłatę dodatku solidarnościowego dla osób, które wskutek pandemii utraciły zatrudnienie – dodała.

JG, PAP