logo

Prezydencki minister Andrzej Dera jest na autokwarantannie

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (12:03)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (12:06)

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera i jego współpracownicy są na autokwarantannie po tym, jak uczestniczyli w posiedzeniu senackiej komisji z udziałem chorego na COVID-19 senatora Jana Filipa Libickiego  poinformował PAP dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.

W czwartek 30 lipca miało miejsce posiedzenie senackiej komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Przewodniczącym tej komisji jest senator Jan Filip Libicki, który w sobotę poinformował, że jest chory na COVID-19.

Na posiedzeniu Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Andrzej Dera, wraz ze współpracownikami. Na nagraniu z posiedzenia komisji widać, że Dera wchodzi do sali posiedzenia i siada w niewielkiej odległości od stołu prezydium komisji.

– Minister Dera pracuje zdalnie, jest na tzw. autokwarantannie. Jeśli służby sanitarne będą miały jakieś zalecenia wobec niego, to natychmiast się zastosuje – powiedział PAP Kędryna. Poinformował też, że Dera nie miał jeszcze przeprowadzonego testu na obecność koronawirusa.

JG, PAP