logo

Zgromadzenie Narodowe: mierzenie temperatury, zapewnione maseczki i rękawiczki

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (12:13)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (12:35)

Uczestnicy czwartkowego Zgromadzenia Narodowego będą mieć mierzoną temperaturę, zapewnione zostaną im też rękawiczki i maseczki ochronne; na galerii sejmowej goście będą zajmowali co drugie miejsce. Kluby poproszone zostały o przekazanie informacji o liczbie uczestników Zgromadzenia.

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

PAP dotarła do listu, jaki szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska wysłała do posłów. Minister podkreśliła, że z uwagi na istniejące w Sejmie ograniczenia w związku z sytuacją pandemiczną zwróciła się do przewodniczących klubów parlamentarnych oraz koła poselskiego z prośbą o przekazanie informacji o liczbie uczestników oraz rozmieszczenia ich w ławach sejmowych w przysługujących im sektorach.

Kaczmarska poinformowała, że dla posłów i senatorów uruchomione zostanie wejście od ul. Wiejskiej. „Każdy z uczestników będzie miał dokonywany pomiar temperatury” – podkreśliła.

„Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników Zgromadzenia Narodowego proszę na korytarzach i po zakończeniu uroczystości o zachowanie dystansu społecznego. Kancelaria Sejmu zapewnia płyny dezynfekcyjne, rękawiczki, a także maski typu PP3, konieczne w przypadku braku możliwości zachowania dystansu społecznego” – dodała.

JG, PAP