logo

Wsparcie prezydenta

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (13:33)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (13:45)

Rolnicy zapewniają Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego rolnictwo wymaga wszechstronnej opieki ze strony polskiego państwa – powiedział prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że całą drugą kadencję wieś będzie się znajdowała w centrum jego uwagi.

Prezydent wziął udział w Posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Andrzej Duda podczas wystąpienia podziękował polskim rolnikom za zaufanie i za to, że po raz kolejny w wyborach prezydenckich rolnicy oddali na niego głos. Jak mówił, w ogromnym stopniu to głosy oddane przez polskich rolników, na polskiej wsi, przesądziły o jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich.

– To jest dla mnie sygnał bardzo ważny, to jest sygnał, który odczytuję jako akceptację dla mojej dotychczasowej działalności, dla sposobu jej realizacji – powiedział.

– Z całą pewnością jestem również przekonany, że rolnicy widzieli, że rzeczywiście troszczę się o ich sprawy, że rzeczywiście sprawy polskiej wsi, tych regionów, które bardzo często w naszym kraju wcześniej były niedoceniane, [...] tym razem znalazły się w centrum zainteresowania, co przejawiało się przez rzeczywiście dynamiczny rozwój dużej części naszego kraju, która do tej pory cierpiała na niedostatki przede wszystkim infrastrukturalne – powiedział prezydent.

Andrzej Duda poinformował też, że w Kancelarii Prezydenta trwają prace nad dwiema propozycjami dotyczącymi kwestii emerytalno-rentowych dla rolników. Zadeklarował, że niedługo trafią one do Sejmu.

Prezydent podkreślił, że będzie prowadził politykę, która pozwoli na wyrównanie szans i zapewnienie jednakowych warunków życia niezależnie od miejsca zamieszkania. Zapewnił też, że przez całą drugą kadencję polska wieś będzie się znajdowała w centrum jego zainteresowania.

JG, PAP