logo

Czasowe zatrzymania ruchu na budowanej A1 – w nocy z wtorku na środę

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (14:54)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (14:59)

Jedenaście zatrzymań ruchu trwających po ok. 15 minut zaplanowali na noc z wtorku na środę wykonawcy prac na odcinku B budowanej autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w woj. łódzkim. Podróżni mogą się na nie natknąć od godz. 23.00 do 5.00.

„W związku z kolejnym etapem prac na odcinku B autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, w nocy z wtorku na środę będą wprowadzane czasowe zatrzymania ruchu. Ma to związek z budową wiaduktu drogowego nad autostradą na wysokości miejscowości Huta Porajska – około 5 km przed Kamieńskiem, jadąc od strony Łodzi” – poinformował we wtorek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi Maciej Zalewski.

Wykonawca będzie układał w tym miejscu belki konstrukcyjne, co – ze względów bezpieczeństwa – wymusza konieczność wstrzymania ruchu. Według Zalewskiego, takich zatrzymań w ciągu nocy będzie jedenaście i nastąpią w godzinach od 23.00 do 5.00. Każde zatrzymanie będzie trwało maksymalnie do 15 minut, po czym nastąpi około półgodzinna przerwa, podczas której ruch będzie się odbywał normalnie.

JG, PAP