logo

Wiceszef MSZ: Brak wiadomości, czy w Bejrucie ucierpieli Polscy obywatele

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (19:56)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (21:27)

Na ten moment brak jakichkolwiek wiadomości, aby polscy obywatele ucierpieli na skutek eksplozji, do której doszło dziś w Bejrucie – poinformował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

„Polskie MSZ jest w stałym kontakcie z naszą ambasadą w Bejrucie. Trwa ustalanie dokładnych informacji o przyczynie i skutkach eksplozji; na ten moment brak jakichkolwiek wiadomości, aby ucierpieli obywatele RP” – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych.

Polska ambasada w Bejrucie zamieściła na Twitterze numery kontaktowe dla osób zaniepokojonych sytuacją. „W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula prosimy o kontakt pod numerem telefonu: połączenie w libańskiej strefie numerowej tel. 07 100 29 15; połączenie w ruchu międzynarodowym: tel. +961 7 100 29 15 lub e-mail: bejrut.wk.dyzurny@msz.gov.pl” – czytamy.

Miejscowa służba zdrowia podała, że w wyniku eksplozji zginęło co najmniej 10 osób.

Według lokalnych mediów eksplozja miała miejsce w porcie, gdzie magazynowane były materiały pirotechniczne. Al-Dżazira w relacji na żywo pokazywała unoszące się nad budynkami wysokie płomienie i gęstą chmurę dymu nad miastem.

Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

Światowe agencje, powołując się na świadków zdarzenia, pisały o wylatujących szybach z okien, urywających się sufitach i spadających balkonach. Spod gruzów wyciągani byli ludzie, spośród których wielu było zakrwawionych.

AB, PAP