logo

MR: Adres mailowy do zgłaszania prób oszustw związanych z bonem turystycznym

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (21:50)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (23:30)

Uruchamiamy adres mailowy do zgłaszania prób oszustw związanych z bonem turystycznym – poinformowało dziś Ministerstwo Rozwoju.

Zaznaczono, że zgłoszenia dotyczące m.in. sprzedaży bonów Polska Organizacja Turystyczna skieruje do organów ścigania.

Resort napisał w komunikacie, że zgłoszenia należy kierować pod adres mailowy: nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl.

„Jednocześnie przestrzegam wszystkich przed kupowaniem Polskiego Bonu Turystycznego. Pamiętajmy, że zarówno sprzedawanie bonu, jak i używanie kupionego bonu jest niezgodne z prawem. Kupujący mogą stać się ofiarami oszustwa. Nie można mieć pewności, czy środki na danym bonie nie zostały wcześniej wydane” – mówi cytowany w komunikacie prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

MR przestrzega również przed kupowaniem świadczenia przez internet. „Należy pamiętać, że sam 16-cyfrowy kod nie wystarczy, żeby nim zapłacić za usługę turystyczną. Trzeba jeszcze dysponować drugim kodem, który przychodzi na telefon beneficjenta dopiero w momencie regulowania należności. Próba obejścia tego procesu może być traktowana jako próba oszustwa” – czytamy.

Resort wskazał także, że na specjalnie dedykowany adres można zgłaszać przypadki płatności bonem nie za usługę hotelarską bądź imprezę turystyczną. „Jeśli bon zostanie wydany na innego rodzaju usługi niż te przewidziane ustawowo, to wtedy POT wszczyna postępowanie i dochodzi należności” – napisano.

Wskazano, że POT będzie analizował wszystkie sygnały dotyczące nieprawidłowości w realizacji programu Polski Bon Turystyczny.

AB, PAP