logo

Joachim Brudziński o kryzysie w koalicji

Sobota, 19 września 2020 (10:19)
Aktualizacja: 19 września 2020 (15:05)

Nie ma sensu trwanie w koalicji, której członkowie głosują przeciwko ustawom wniesionym przez partnera; wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdujemy się w poważnej sytuacji, przed nami decyzje, które mogą zakończyć koalicję – mówił europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

– W tej chwili wskutek decyzji podjętych przez naszych, dziś można powiedzieć, byłych koalicjantów, tej koalicji nie ma. Są zawieszone rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu. Są zawieszone rozmowy dotyczące naszego wspólnego programu. Bo trudno przyjąć za rzecz akceptowalną sytuację, w której nasi koalicjanci przy okazji tak ważnych głosowań jak to, które miało miejsce w ostatnich dniach w Sejmie, podejmują decyzje zupełnie w poprzek programowi, który PiS głosił, głosi i głosić będzie – –mówił Brudziński.

– Nie ma sensu trwać w koalicji, w której mniejsi koalicjanci głosują w ważnych głosowaniach w Sejmie przeciw ustawom wniesionym przez większego partnera – zauważył polityk PiS.

Wiceszef PiS podkreślił, że dotychczasowe rządy Zjednoczonej Prawicy „to był dobry czas dla Polski”. Zaznaczył jednocześnie, że po kilkunastu dniach intensywnych rozmów dotyczących rekonstrukcji rządu i kwestii programowych wyglądało na to, że „apetyty naszych koalicjantów przerastają to, co wnieśli w swoim wianie do ZP”.

JG, PAP