logo

Prezes Wód Polskich apeluje o monitorowanie Wisły

Poniedziałek, 21 września 2020 (12:34)
Aktualizacja: 21 września 2020 (12:45)

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca zaapelował do społecznych organizacji zajmujących się ochroną środowiska o pomoc w monitorowaniu stanu zanieczyszczeń w Wiśle.

„Nasi pracownicy [Zarządów Zlewni i Nadzoru Wodnego – PAP] monitorują stan wody w Wiśle, szczególnie na odcinku od Warszawy do Torunia, o pojawiających się zanieczyszczeniach informują nas również wędkarze. Niestety takiej współpracy nie ma ze strony społecznych organizacjami zajmujący się ochroną przyrody” – powiedział w rozmowie z PAP prezes Wód Polskich.

Przemysław Daca zaapelował do organizacji proekologicznych o pomoc. Zwrócił uwagę, że problem zanieczyszczenia Wisły w jej środkowym biegu jest szczególnie ważny z punktu widzenia ochrony przyrody, gdyż przebiega ona przez obszar Natura 2000.

Daca poinformował w piątek na Twitterze, że na prawym brzegu Wisły w Bożej Woli, koło Nowego Dworu Mazowieckiego, pojawiły się kolejne zastoiska ścieków. Kilka dni wcześniej przekazał, że w Płocku w pobliżu mola pracownicy Wód Polskich znaleźli w gęstej pianie zastoiska cztery duże leszcze. Sprawę zgłoszono do WIOŚ.

JG, PAP