logo

Podlaskie: Kolejki ciężarówek przed przejściami z Białorusią

Poniedziałek, 28 września 2020 (20:57)
Aktualizacja: 28 września 2020 (21:14)

21 godzin w Bobrownikach i 13 godzin w Kuźnicy – tyle dzisiaj według stanu na godziny wieczorne  muszą czekać kierowcy ciężarówek na wjazd na Białoruś przez te podlaskie przejścia graniczne.

Dzisiaj rano w Bobrownikach kierowcy czekali bowiem na wyjazd z Polski 23 godziny, w Kuźnicy 14 godzin. W niedzielę wieczorem było to odpowiednio 39 i 19 godzin oczekiwania na wyjazd z kraju.

Jak wynika z informacji zebranych przez policję, kolejka przed przejściem w Bobrownikach ma 10 km długości, o kilometr krótsza jest kolejka aut ciężarowych oczekujących przed przejściem w Kuźnicy. Nie ma już buforowania, czyli ustawiania ciężarówek w dzielonych kolejkach, by zapewnić w miarę płynny ruch na drogach, przy których stoją te pojazdy.

Podlaski Oddział SG poinformował, że w czasie dziennej zmiany w poniedziałek w Bobrownikach odprawiono 275 ciężarówek wyjeżdżających z Polski, w Kuźnicy – 295.

Kolejki przed Kuźnicą i Bobrownikami utrzymują się od czwartku. Powstały po problemach z systemem informatycznym białoruskich służb celnych, na co od piątku nałożył się – większy w weekendy – ruch ciężarówek wyjeżdżających z Polski za wschodnią granicę.

 

 

AB, PAP