logo

Zbigniew Ziobro: To nie czas na kłótnie

Poniedziałek, 28 września 2020 (21:43)
Aktualizacja: 28 września 2020 (22:04)

To nie jest czas na kłótnie i konflikty, które prowadziłyby do nowych wyborów; umówiliśmy się zresztą w najbliższym czasie na spotkanie programowe – powiedział dzisiaj minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

– Myślę, że ten jasny i czytelny sygnał, który został przekazany Polakom w czasie spotkania na Nowogrodzkiej, gdy podpisaliśmy umowę i wskazaliśmy, że przez kolejne trzy lata chcemy realizować uzgadniany w ramach kompromisów dobry program dla Polski – powiedział Zbigniew Ziobro w TVP, odnosząc się do tej umowy. Jak zaznaczył, „to nie jest czas na kłótnie i konflikty, które prowadziłyby do nowych wyborów”.

Pytany, co najbardziej poróżniło koalicjantów, Ziobro odpowiedział, iż „wydaje się, że jednak sprawy programowe miały charakter zasadniczy”. – Brak być może wcześniej wystarczająco długiej rozmowy – dodał.

– Jest też faktem, że przed nami jest wiele kolejnych zmian, które musimy wprowadzać, i niektóre z nich mogą faktycznie prowadzić do pewnych różnic w postrzeganiu i celów, i sensów wprowadzenia takich lub innych rozwiązań ustawowych. Do tego potrzebny jest dialog i pokazaliśmy, że potrafimy rozmawiać, potrafimy zawierać kompromisy, które nie zawsze są łatwe, ale one są konieczne – mówił Zbigniew Ziobro.

– Umówiliśmy się zresztą na spotkanie w najbliższym czasie, też i programowe – dalsze rozmowy nad szczegółami realizacji programu tej dobrej zmiany dla Polski przez kolejne trzy lata – dodał.

Zapytany, czy istnieje konflikt „na linii Ziobro – Morawiecki”, odpowiedział, że „w profesjonalnej polityce nie ma czegoś takiego, jak malowane przez niektóre media konflikty osobiste i personalne animozje”. – W profesjonalnej polityce, jeśli są ludzie odpowiedzialni, którzy zdają sobie sprawę z powagi decyzji, jakie podejmują, to są skazani na współpracę i dialog, i zdarza się też tak, że są między nimi różnice – powiedział Zbigniew Ziobro.

– Jestem przekonany, że teraz, mając przed sobą kolejne trzy lata, będziemy mogli zgodnie rozmawiając i dyskutując, przyjąć taki plan, który pozwoli wdrożyć reformę sądownictwa do końca – ocenił ponadto Zbigniew Ziobro.

AB, PAP