logo

Zbigniew Ziobro o liście ambasadorów

Poniedziałek, 28 września 2020 (22:00)
Aktualizacja: 28 września 2020 (22:23)

Nie potrzebujemy tego rodzaju rad i opinii ze strony zewnętrznych czynników, też ambasadorów – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do listu otwartego kilkudziesięciu ambasadorów.

W niedzielę ambasadorzy kilkudziesięciu krajów w Polsce wyrazili w liście otwartym poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w Polsce. Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce; poinformowała o nim w niedzielę na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

– Dziś Polska demokracja jest silna, mamy silny rząd, który będzie uwzględniał głos Polaków, którzy dali wyraz swoim poglądom podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Nie potrzebujemy tego rodzaju rad i opinii ze strony zewnętrznych czynników, też ambasadorów – powiedział minister sprawiedliwości w mediach publicznych.

Zapewnił, że Polska jest „otwarta na dialog i rozmowę”. – Chętnie pokażemy, że Polska jest wyspą wolności w Europie. Jest krajem, który gwarantuje wszystkim, również osobom homoseksualnym pełnię praw. Natomiast nie zgadzamy się na to, aby narzucano nam, Polakom, pewne ideologie, rozwiązania prawne, które uprzywilejowują mniejszości seksualne kosztem pozostałej części społeczeństwa, np. kosztem rodziny – by rozbijano rodzinę, kwestionowano status małżeństwa, kobiety i mężczyzny. Będziemy bronić naszych wartości, tożsamości i tradycji, na których opiera się tysiącletnia historia Polski. Taki mamy rząd. Mamy silny rząd i silną demokrację – powiedział Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości ocenił też, że to środowiska lgbt „w ostatnim czasie niezwykle agresywnie zachowują się w wymiarze społecznym” i „prowokacyjnie atakują środowiska osób wierzących – ludzi, którzy modlą się w kościołach”.

– To oni dziś chcą nam – pozostałej części Polaków – narzucić swoje wartości i domagają się, żebyśmy wszyscy je przyjęli. Można powiedzieć, że wkraczają do sypialni dzieci Polaków i domagają się, by rodzice uczyli swoje dzieci tego, z czym się nie zgadzają i co uważają za demoralizację. Temu będziemy się sprzeciwiać – powiedział Zbigniew Ziobro.

 

AB, PAP