logo

Warszawa: Zakażenia koronawirusem w klasztorach Sióstr Karmelitanek Bosych i Franciszkanek Służebniczek Krzyża

Sobota, 17 października 2020 (09:39)
Aktualizacja: 17 października 2020 (10:31)

Z powodu koronawirusa zamknięty został klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych na warszawskiej Woli i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża na Starym Mieście – poinformowały obydwie wspólnoty zakonne. 

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zakonu siostry karmelitanki bose na stołecznej Woli poinformowały o stwierdzeniu w ich wspólnocie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

„Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym, przez najbliższe co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz” – napisały mniszki. Zapewniły jednocześnie wszystkich o swojej modlitwie. „Pan Bóg dał nam okazję do dodatkowej małej ofiary akurat w trakcie nowenny w intencji obrony życia” – zwróciły uwagę. Poprosiły również wszystkich o modlitwę w swojej intencji.

Z powodu koronawirusa zamknięty został również 16 października kościół św. Marcina przy Piwnej na Starym Mieście w Warszawie i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża.

„W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji” – poinformowały siostry na swoich profilach w mediach społecznościowych. Poleciły się jednocześnie modlitwom wiernych.

Msze św. w tygodniu o 17.30 i niedziele o 9.30, 11.00 i 17.30 są transmitowane przez internetowe radio http://piwna.caster.fm.

AB, PAP