logo

Dużo mniej wiernych w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie

Niedziela, 18 października 2020 (16:57)
Aktualizacja: 18 października 2020 (21:24)

Dużo mniej wiernych uczestniczyło we Mszach św. w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie koło Olsztyna. Do świątyni zgodnie z obostrzeniami może wejść jednorazowo do 100 osób.

We Mszach św. porannej i przedpołudniowej w kościele w Gietrzwałdzie uczestniczyło do 100 wiernych. Tyle zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi może wejść jednorazowo do świątyni.

Jeszcze w poprzednie niedziele można było zaobserwować, że wierni licznie odwiedzali Gietrzwałd. Do sanktuarium przyjeżdżali pielgrzymi indywidualni i w zorganizowanych grupach. Wypełnione były parkingi, na których stały samochody osobowe i autokary z całej Polski.

Dzisiaj wiernych było zdecydowanie mniej, zarówno w kościele na Mszach św., jak i na terenie sanktuarium, na alejkach drogi krzyżowej czy przy źródełku.

Gietrzwałd to jedyne miejsce objawień w Polsce uznane przez Kościół katolicki. Według przekazów w 1877 roku wizjonerkom ukazała się Matka Boża, która prosiła, by odmawiać modlitwę różańcową. Miała przemawiać po polsku i jak przekonują historycy kościoła, wydarzenia gietrzwałdzkie odegrały istotną rolę w odzyskiwaniu tożsamości i wolności narodowej w czasie niewoli.

AB, PAP