logo

Premier: Chcemy wspierać przedsiębiorców

Wtorek, 27 października 2020 (10:15)
Aktualizacja: 27 października 2020 (10:45)

Chcemy zrobić wszystko, także z ogromnym wsparciem ze strony budżetu państwa, żebyście mogli przechowywać wartość stworzoną przez was, wartość waszych przedsiębiorstw, przez te trudne miesiące epidemii – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier stwierdził na konferencji prasowej, że funkcjonowanie gospodarki w ramach drugiej fali epidemii koronawirusa jest odmienne od tego, co miało miejsce wiosną.

– Dzisiaj widzimy, że musimy znaleźć sposób funkcjonowania wielu branż w sytuacji ograniczeń w prowadzeniu biznesu. I te możliwości finansowane: bezzwrotna dotacja, zapłata za ZUS, zapłata za postojowe, częściowa zapłata za pracowników – służyć ma[ją] właśnie również temu, żeby przedsiębiorcy mogli się do tego arcytrudnego czasu we właściwy sposób dostosować – powiedział Mateusz Morawiecki.

Ponadto, jak dodał, będą też dostępne „długoterminowe pożyczki i gwarancje dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z różnego rodzaju programów inwestycyjnych czy operacyjnych dla przedsiębiorców”.

– Drodzy przedsiębiorcy, dziękuję za dialog z wami w ostatnich trudnych dniach i tygodniach. Zdaję sobie sprawę z tego, że stoimy przed bardzo trudnymi wyborami, ale chcemy zrobić wszystko, także z ogromnym wsparciem ze strony budżetu państwa polskiego, żebyście mogli przechowywać wartość stworzoną przez was, wartość waszych przedsiębiorstw, wartość waszego biznesu, przez te trudne miesiące – oby jak najkrótsze miesiące – epidemii – powiedział premier.

AB, PAP