logo

Warszawa: Zniszczono drzwi biura PiS na Bielanach

Środa, 28 października 2020 (16:17)
Aktualizacja: 28 października 2020 (16:26)

Wandale rozbili okna w drzwiach biura Prawa i Sprawiedliwości na Bielanach; wcześniej elewacja budynku została oklejona i pomazana kredą – przekazał warszawski radny PiS Tomasz Herbich.

– Dziś rano otrzymałem telefon, że był jakiś atak na biuro. Polegał on na tym, że ktoś prawdopodobnie butelkami próbował wybić szyby w drzwiach. To się jednak nie udało, gdyż są tam podwójne szyby antywłamaniowe, gdyby nie to, doszłoby zapewne do dewastacji biura w środku – mówił Tomasz Herbich.

Jak dodał, atak „wandali” najprawdopodobniej miał miejsce w nocy z wtorku na środę, nie wiadomo, kim byli sprawcy, a sprawa została zgłoszona na policję.

Radny zaznaczył, że to nie pierwszy akt wandalizmu; w weekend na elewacji biura pojawiły się naklejki, napisy zrobione kredą czy rysunki przedstawiające wieszak.

– W poniedziałek rano przed wejściem do biura były wyrzucone obierki, śmieci. Wszystko zostało usunięte, umyte, a teraz kolejna dewastacja. Nie mam na to dowodów, ale naiwnością byłoby nie wiązać tych dewastacji z protestami, które odbywają się w ostatnich dniach. To pokazuje, że te protesty przekraczają jakiekolwiek cywilizowane normy – stwierdził Tomasz Herbich.

AB, PAP