logo

W Wałbrzychu otwarto szpital rezerwowy

Piątek, 27 listopada 2020 (13:40)
Aktualizacja: 27 listopada 2020 (13:45)

Zakończono budowę szpitala rezerwowego dla chorych na COVID-19 w Wałbrzychu. To jeden z trzech tego typu szpitali na Dolnym Śląsku, w których uruchomienie zaangażował się KGHM.

Szpital rezerwowy w Wałbrzychu powstał w kompleksie Specjalistycznego Szpitala im. dr. Alfreda Sokołowskiego przy ul. Batorego. Na potrzeby lecznicy dla chorych na COVID-19 zaadaptowano opuszczone piętro, w którym dawniej znajdowała się pediatria. W szpitalu rezerwowym jest 50 łóżek, w tym 5 respiratorowych.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas podkreślił, że otwarty w Wałbrzychu szpital jest lecznicą rezerwową, a spółki Skarbu Państwa zaangażowały się w budowę kilkunastu takich placówek w kraju. „Mam nadzieję, że z tych szpitali nie będziemy musieli korzystać w pełnym stopniu; te szpitale są trochę takim rodzajem ubezpieczenia” – mówił Gryglas na konferencji prasowej w Wałbrzychu.

Podsekretarz podkreślił, że przeprowadzone przez KGHM inwestycyjne oraz sprzęt dostarczony przez Agencję Rezerw Materiałowych pozostaną w wałbrzyskim szpitalu na stałe. „To wszystko będzie już na stałe służyło mieszkańcom Wałbrzycha i województwa” – powiedział Gryglas. Dodał, że szpital w Wałbrzychu udało się uruchomić w niespełna trzy tygodnie.

JG, PAP