logo

Łódź: Miejskie poradnie gotowe do szczepień

Wtorek, 5 stycznia 2021 (15:45)
Aktualizacja: 5 stycznia 2021 (15:56)

Specjalnie przygotowane pomieszczenia, nowe lodówki, specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji przychodni. Miejskie poradnie w Łodzi są gotowe, by ruszyć ze szczepieniami przeciwko COVID-19 – zapewnia magistrat i dodaje, że przygotowały one 18 punktów, gdzie będzie można się zaszczepić.

Jak informują służby prasowe Urzędu Miasta Łodzi jeden z punktów został przygotowany w Miejskim Centrum Medycznym „Bałuty” przy ul. Wielkopolskiej 55.

– Chcieliśmy przygotować się w każdym aspekcie – tak, by pacjent czuł się zaopiekowany i bezpieczny. Stworzyliśmy m.in. specjalny system „wizualny”: plakaty, oznaczenia, które krok po kroku poprowadzą osobę, która pojawi się w poradni, by się zaszczepić na covid – od punktu rejestracji, przez samo szczepienie oraz przez ten okres, który pacjent musi spędzić w przychodni po szczepieniu – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego „Bałuty” Maciej Adamiec.

Dodaje, że dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi placówka ma też specjalne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Według niego pozwoli to nie przerywać szczepienia, by wietrzyć pomieszczenia. Zwraca uwagę, że miejsce, w którym będą odbywać się szczepienia na COVID-19, wcześniej było punktem szczepień dla dzieci. Teraz został on przeniesiony do innych pomieszczeń, a wraz z nim wyposażanie.

JG, PAP