logo

Cześć i chwała Alojzemu Piaskowskiemu

Czwartek, 14 stycznia 2021 (09:52)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (10:05)

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał na Facebooku, że dziś przypada 74. rocznica śmierci Alojzego Piaskowskiego, ps. Tornado i Drukarz, żołnierza AK i dowódcy Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego „Odra” Nowa Sól. „Cześć i chwała Piaskowskiemu, hańba jego katom” – napisał.

W czwartkowym wpisie Morawiecki podkreślił, że 14 stycznia 1947 r. na Alojzym Piaskowskim wykonano wyrok śmierci. „Miał 17 lat i po strasznych torturach zastrzelono go strzałem w głowę (jak w Katyniu) w ubeckich kazamatach w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Bolesław Bierut skazał go na śmierć dwa tygodnie wcześniej, mimo że Alojzy był rówieśnikiem jego córki” – czytamy.

Premier przypomniał również, że Alojzy Piaskowski, ps. Tornado i Drukarz był żołnierzem AK (od 15. roku życia) i dowódcą Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego „Odra” Nowa Sól. „Bestialsko torturowany również przez sowieckich żołnierzy. Pochowany w jamie na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Cześć i chwała Piaskowskiemu, hańba jego katom. Cześć i chwała BOHATEROM” – napisał.

JG, PAP