logo

Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa 13-letniej Patrycji

Czwartek, 14 stycznia 2021 (11:55)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (12:11)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 13-letniej Patrycji z Bytomia. Ma odbyć się sekcja zwłok nastolatki, a 15-latek, który przyznał się do pozbawienia jej życia, stanie przed sądem rodzinnym z wnioskiem o umieszczeniu w schronisku dla nieletnich.

Patrycji od wtorku szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Ciało odnaleziono w środę po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia w Piekarach Śląskich. Nastolatka zginęła od licznych ran zadanych ostrym narzędziem. Do zbrodni przyznał się 15-letni znajomy Patrycji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała, że śledztwo wszczęte w piekarskim ośrodku zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach dotyczy zabójstwa Patrycji ze szczególnym okrucieństwem, poprzez – jak podała prokuratura – „kilkunastokrotne ugodzenie jej nożem w okolice klatki piersiowej, brzucha, nogi, rąk oraz podcięcie nożem szyi, co doprowadziło do jej śmierci”.

Prokurator Smorczewska przypomniała, że ciało nastolatki, poszukiwanej od wtorku, ujawniono następnego dnia na terenie nieużytków za hipermarketem przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

JG, PAP