logo

Czerwińska: To nikczemne, że KO wykorzystuje zabójstwo Pawła Adamowicza do bieżących sporów politycznych

Czwartek, 14 stycznia 2021 (13:28)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (13:33)

Wykorzystywanie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza przez szefa PO Borysa Budkę i jego politycznych akolitów do bieżących sporów politycznych jest nikczemne – stwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik PiS Anita Czerwińska.

W czwartek, w drugą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, politycy KO lider PO Borys Budka i Piotr Adamowicz (brat Pawła Adamowicza), a także obecna prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski skrytykowali „opieszałość prokuratury” w sprawie zabójstwa. – Dwa lata śledztwa, które nie przyniosło żadnych rezultatów, dwa lata indolencji państwa zarządzanego przez niekompetentnych ludzi. Dwa lata, podczas których nie potrafiono sformułować finalnego aktu oskarżenia. To wszystko wymaga wyjaśnienia, dlatego jako Koalicja Obywatelska będziemy żądać na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawienia kompleksowej informacji prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości dotyczącego śledztwa w sprawie zabójstwa, politycznego mordu na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu – mówił Budka.

Rzecznik PiS, odnosząc się do konferencji polityków KO, stwierdziła, że „wykorzystywanie zabójstwa prezydenta Adamowicza przez pana Budkę i jego politycznych akolitów do bieżących sporów politycznych jest nikczemne”.

– Komisje śledcze powołuje się, gdy nie działają właściwe organy. Sprawę wyjaśnia prokuratura i biegli. Czekamy na decyzje sądu w tej sprawie – wskazała.

– Jesteśmy przekonani, że sprawa zostanie rzetelnie wyjaśniona – dodała Czerwińska.

JG, PAP