logo

Dolnośląskie: Szpitale będą szczepić również w weekend

Czwartek, 14 stycznia 2021 (16:40)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (16:49)

W dolnośląskich szpitalach szczepienia przeciwko COVID-19 będą się też odbywać w nadchodzący weekend.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zaszczepiono rodziców czworga wcześniaków. Dzieci muszą zostać w placówce kilka tygodni.

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała dzisiaj, że w tej placówce zaszczepiono od początku akcji 10 760 osób, a do końca tego weekendu planowane jest podanie jeszcze kolejnych 2 tys. dawek szczepionki.

Dodała, że w ramach planowanych szczepień w kolejnych dniach preparat otrzyma kilkuset pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Od poniedziałku rozpocznie się również podawanie drugiej dawki szczepionki osobom, które otrzymały ją przed trzema tygodniami.

– Najpierw szczepiliśmy ponad 200 osób dziennie, ale potem ta liczba zwiększała się do prawie tysiąca, więc z każdym dniem to będzie logistyczne wyzwanie, by szczepić zarówno nowe osoby, jak i te drugą dawką – powiedziała rzecznik.

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze w tym tygodniu zaszczepiono 360 osób, a placówka otrzymała dodatkowo 900 dawek szczepionki.

– Będziemy nimi szczepić także przez najbliższy weekend osoby z grupy zero, czyli pracowników naszego szpitala oraz medyków i pracowników z innych placówek. Zainteresowanie medyków jest bardzo duże. Niewykluczone, że grupa zero będzie jeszcze szczepiona w przyszłym tygodniu – powiedziała Justyna Szreter, odpowiedzialna w placówce za kontakt z mediami.

Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Tomasz Kozieł poinformował w czwartek, że w tym tygodniu wykonano 460 szczepień, ale z grupy zero zgłosiło się jeszcze do szczepienia dodatkowo tysiąc medyków i pracowników placówek medycznych.

Rzecznik specjalistycznego Szpitala im. dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu Sylwia Grzondziel przekazała PAP, że placówka na przyszły tydzień zamówiła 630 dawek szczepionki.

AB, PAP