logo

MEiN: Badania wśród nauczycieli

Czwartek, 14 stycznia 2021 (17:18)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (18:29)

1133 nauczycieli klas I-III i pracowników oświaty przebadanych na obecność SARS-CoV-2 otrzymało pozytywny wynik. 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany był dzisiaj na konferencji prasowej o to, jak przebiega testowanie nauczycieli i pracowników oświaty na obecność koronawirusa oraz ile osób zostało przebadanych i czy znane już są pierwsze wyniki.

Powiedział, że według informacji od głównego inspektora sanitarnego do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli i pracowników administracji oświaty, a 60 tys. otrzymało wyniki.

Według niego wyniki te wskazują, że zakażenie koronawirusem wykryto u 2 proc. nauczycieli i pracowników administracji.

„Ci, którzy mają koronawirusa i będą musieli w związku z tym zostać w izolacji przez jakiś czas, będą zastąpieni przez innych nauczycieli” – podkreślił Przemysław Czarnek.

Dodał, że cieszy się z tego, że wykryty poziom zakażeń jest niewielki. Po konferencji Ministerstwo Edukacji i Nauki podało na Twitterze, że pozytywny test na obecność koronawirusa miały 1133 osoby, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

W ramach przygotowania do powrotu najmłodszych uczniów do szkół od poniedziałku odbywają się badania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Testowanie potrwa do piątku 15 stycznia. Chęć udziału w badaniu wyraziło 165 tys. osób.

AB, PAP