logo

Służby apelują o pomoc starszym i bezdomnym

Czwartek, 14 stycznia 2021 (18:01)
Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (18:23)

MSWiA zaapelowało o pomoc osobom starszym i bezdomnym w czasie mrozów. Zapewniło, że policjanci ze szczególną uwagą patrolują wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. W najbliższych dniach spodziewane są bardzo niskie temperatury.

MSWiA zapewniło, że policjanci szczególnie w czasie mrozów będą patrolowali m.in. kanały ciepłownicze, ogródki działkowe i pustostany, czyli miejsca, w których często przebywają bezdomni.

„Funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Należy zawiadomić policję lub inne służby ratownicze za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że dzwoniąc na numer alarmowy 112, możemy uratować komuś życie” – czytamy w komunikacie MSWiA przesłanym PAP.

W związku z pogodą zaapelowano o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, trudnych warunków atmosferycznych. „Pamiętajmy również, aby wystrzegać się ryzykownych spacerów po zamarzniętych rzekach, stawach i innych zbiornikach wodnych” – wskazał resort spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA zwróciło uwagę, że podczas dogrzewania domów i mieszkań wzrasta zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla – czadem.

AB, PAP