logo

Warszawa: Awaria sieci ciepłowniczej

Piątek, 15 stycznia 2021 (21:59)
Aktualizacja: 16 stycznia 2021 (09:13)

Po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej w stolicy od dzisiejszego poranka ponad 60 praskich budynków jest bez ciepła. Wieczorem do kolejnej awarii doszło na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków – wynika z informacji spółki Veolia Energia Warszawa.

Na Pradze usuwanie skutków awarii prawdopodobnie potrwa do ok. godz. 6.00 rano w sobotę. Jak zaznaczyła rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, nadal bez ogrzewania są budynki w rejonie ul. Jagiellońskiej. Jest ich ponad 60 – przy ulicy Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego.

Dzisiaj wieczorem na stronie internetowej Veolii opublikowano informację o kolejnym wstrzymaniu dostaw ciepła – tym razem w rejonie ul. Kabacki Dukt na Ursynowie. Wyłączenie objęło 18 budynków, głównie przy ul. Kabacki Dukt oraz kilka w al. KEN, na ul. Na Przyzbie, Wąwozowej, Za Łąkami. Przywrócenie dostaw ciepła – podano – planowane jest na godz. 18.00 w sobotę.

Rzeczniczka Veolii zaznaczyła, że na miejsce zdarzenia pojechali pracownicy spółki, którzy zabezpieczają teren, gdzie są kłęby pary. Robotnicy lokalizują dokładne miejsce awarii. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie się stało.

Informacje dotyczące awarii na Pradze mówią na razie o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej o średnicy 700 milimetrów. W związku z awarią w ulicy Jagiellońskiej powstały dwie wyrwy: jedna ma metr kwadratowy, druga dwa metry kwadratowe. W jedną z dziur wpadł rano autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.

AB, PAP