logo

Maląg: Wypowiedź Budki w sprawie Polaka w Wielkiej Brytanii jest niegodna

Niedziela, 24 stycznia 2021 (15:56)
Aktualizacja: 24 stycznia 2021 (16:02)

Słowa wypowiedziane przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę w sprawie Polaka będącego w śpiączce w Wielkiej Brytanii są niegodne – oceniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka powiedział w niedzielę na antenie Radia Zet, że gdyby był na miejscu rządzących, nie podjąłby działań w stosunku do Polaka będącego w śpiączce w Wielkiej Brytanii. – Uważam, że to jest kwestia sumienia, rodziny, to jest kwestia medyków, którzy wyraźnie wskazują, że w tej sytuacji osoba jest nie do uratowania – stwierdził Budka.

Jak mówił, „jest to naprawdę obrzydliwe, jeżeli ktoś próbuje robić politykę w takiej sytuacji”. – To jest niesamowite, jak ten obóz potrafi wykorzystywać tragedie ludzkie do tego, by zajmować się polityką – powiedział lider PO.

Minister Marlena Maląg pytana o te słowa w Polskim Radiu 24 stwierdziła, że „nie powinno się komentować takich wypowiedzi”. – Zostały przez rząd podjęte wszystkie kroki, włącznie z paszportem dyplomatycznym, aby Polaka przetransportować do Polski, aby próbować walczyć o jego życie. Życie jest wartością nadrzędną i nie jest to na pewno robione dla żadnej polityki, ale przede wszystkim dla wsparcia rodziny, abyśmy mogli pomóc drugiemu człowiekowi – zaznaczyła Maląg.

Dodała, że „słowa wypowiedziane przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę naprawdę są niegodne”.

JG, PAP