logo

Premier: Jutro zasady dotyczące obostrzeń

Wtorek, 23 lutego 2021 (13:06)
Aktualizacja: 23 lutego 2021 (13:10)

Jutro minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi  zasady dotyczące obostrzeń, które zostały wypracowane na zespole zarządzania kryzysem związanym z COVID-19 – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany był na konferencji prasowej, czy zapadły już jakieś decyzje, jeśli chodzi o zaostrzanie lub luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa oraz kiedy można się spodziewać konferencji w tym temacie.

– Jutro pan minister zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które wypracowane zostały na zespole zarządzania całym kryzysem związanym z COVID-19 – powiedział Morawiecki.

W poniedziałek w TVN24 minister zdrowia stwierdził, że wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem obostrzeń. – Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować – podkreślił. W TVP Info minister zdrowia powiedział z kolei, że Zespół Zarządzania Kryzysowego analizował sytuację epidemiczną także w ujęciu regionalnym. Niedzielski dodał, że w rozważaniach o obostrzeniach w Polsce będzie wzięta pod uwagę także sytuacja poza granicami kraju.

AB, PAP