logo

Niemcy: Ambasada RP w kontakcie z policją w sprawie podpalenia auta pracownika placówki

Wtorek, 23 lutego 2021 (13:20)
Aktualizacja: 23 lutego 2021 (13:29)

W sprawie podpalenia w nocy z wczoraj na dzisiaj w Berlinie samochodu pracownika polskiej ambasady w Niemczech placówka pozostaje w kontakcie z kilkoma wydziałami policji w Berlinie, w tym z wydziałem ochrony placówek dyplomatycznych.

Auto należące do pracownika ambasady RP w Niemczech, które zostało podpalone w nocy z poniedziałku na wtorek, było oznakowane jako dyplomatyczne – poinformowała PAP polska placówka.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina.

Auto było oznakowane jako samochód dyplomatyczny. „Miało naklejkę CD [fr. corps diplomatique, korpus dyplomatyczny – PAP]” – przekazała ambasada.

Sprawę przekazano odpowiednim służbom.

Na początku lutego plansze z prezentowanej w Berlinie wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II zostały zniszczone przez nieznanych sprawców. Twarz Jana Pawła II została zamalowana czerwoną farbą. Na ogrodzeniu sąsiedniej siedziby nuncjatury papieskiej w Berlinie wymalowano czerwoną błyskawicę – symbol tzw. strajku kobiet.

Wystawę „Jan Paweł II – Papież dialogu” przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polską ambasadą w Berlinie z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która przypadała w 2020 roku.

AB, PAP