logo

W piątek zbierze się Rada Gabinetowa

Czwartek, 8 kwietnia 2021 (21:17)
Aktualizacja: 9 kwietnia 2021 (09:19)

W piątek zbierze się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa. Rząd pod przewodnictwem głowy państwa będzie debatował na temat sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19.

To już trzecia Rada Gabinetowa zwołana przez prezydenta w sprawie pandemii.

„Prezydent Andrzej Duda zwołał na jutro na godz. 9.30 posiedzenie rady gabinetowej w sprawie sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19” – poinformował na Twitterze Spychalski.

„Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej” – dodał.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o posiedzenie Rady Gabinetowej, zapewnił, że premier i prezydent są w stałym kontakcie zarówno w kwestii zwalczania pandemii, jak i m.in. powstawania kolejnych tarcz antykryzysowych.

– Jesteśmy w stałym kontakcie zarówno w sprawach gospodarczych tak, aby ten trudny czas przejść możliwie w dobry sposób, a z drugiej strony w konsultacjach, jeżeli chodzi o kwestie covidowe czy program szczepień. Tutaj prezydent wykazuje cały czas zaangażowanie – powiedział rzecznik rządu.

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent. Stanowiska przedstawione w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej nie mają charakteru prawnie wiążącego. Rada zwoływana jest, gdy prezydent uzna dany problem za „sprawę szczególnej wagi”.

APW, PAP