logo

Rzeszów: Rywalizacja dobiega końca

Piątek, 11 czerwca 2021 (08:34)
Aktualizacja: 11 czerwca 2021 (09:06)

Piątek to ostatni dzień ponad czteromiesięcznej kampanii przed przedterminowymi wyborami prezydenta Rzeszowa. Kandydaci zapowiadali m.in. budowę aquparku, inwestycje w infrastrukturę drogową, stworzenie terenów zielonych, w tym parków kieszonkowych, budowę żłobków i przedszkoli, specjalne programy dla seniorów.

Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych zostały przesunięte i odbędą się w niedzielę 13 czerwca, a ich ewentualna druga tura – 27 czerwca. Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą się odbyć, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację po tym, gdy przeszedł COVID-19.

O fotel prezydenta ubiega się czworo kandydatów. Są to: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący Rady Miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

APW, PAP