logo

Gdańsk: W niedzielę szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji

Piątek, 11 czerwca 2021 (15:12)
Aktualizacja: Piątek, 11 czerwca 2021 (15:18)

W najbliższą niedzielę w siedzibie Rady Miasta Gdańska wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, będą mogli przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson bez wcześniejszego umawiania się.

Zastrzyki będą podawane w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1 od godziny 10.00 do 18.00. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej.

Jak zapewniają w komunikacie prasowym gdańscy urzędnicy, na miejscu obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami.

– Za nami wiele trudnych, pandemicznych miesięcy, dlatego też uważam, że szeroki dostęp do szczepień jest gwarancją nabycia tzw. odporności zbiorowej. Tym samym cieszę się, że jednym z punktów szczepień dla mieszkańców może być siedziba Rady Miasta Gdańska – powiedziała przewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak.

Z danych opublikowanych dzisiaj na stronie gov.pl wynika, że od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień w Pomorskiem podano 1 566 437 zastrzyków przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 576 875 osób. 

AB, PAP