logo

Oskarżenie o zniszczenie mienia fundacji pro-life

Poniedziałek, 14 czerwca 2021 (13:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 czerwca 2021 (14:53)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zakończyła śledztwo przeciwko Michałowi S., aktywiście lgbt, który przedstawia się jako „Margot”. Do sądu został skierowany akt oskarżenia, w którym prokuratura zarzuca mu m.in. udział w zbiegowisku, zaatakowanie działacza fundacji pro-life i zniszczenie mienia.

Śledztwo zostało zakończone 10 czerwca, akt oskarżenia prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Aktem oskarżenia objęto dwie osoby: Michała S., aktywistę lgbt, który przedstawia się jako kobieta Małgorzata S., ps. Margot, oraz Zuzannę M., ps. Łania. Informację o tym jako pierwszy podał portal TVP Info.

„Michałowi S. zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life” – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, „którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji”.

JG, PAP