logo

Zatrzymano podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań

Poniedziałek, 21 czerwca 2021 (08:00)
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 czerwca 2021 (09:21)

Mazowieccy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań z tytułu zgłaszanych sfingowanych zdarzeń drogowych – powiedziała rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Śledztwo mazowieckich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP zs. w Radomiu w tej sprawie trwa od kwietnia 2021 roku.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że w różnych miejscowościach na Mazowszu działały współpracujące ze sobą osoby, zajmujące się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu zgłaszanych do ubezpieczycieli pozorowanych zdarzeń drogowych.

– Do przestępczego procederu wykorzystywane były samochody głównie klasy premium, będące w leasingach – podkreśliła podinsp. Katarzyna Kucharska.

– Sprawcy organizowali sfingowane kolizje drogowe między sobą lub wymuszając zdarzenia z osobami postronnymi. W zgłoszeniach szkód wskazywano okoliczności zdarzenia, które nie były zgodne z prawdą – tłumaczyła policjantka.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych z tytułu wypłat odszkodowań z polis OC i AC mogło dojść do wyłudzenia około 300 tys. zł od towarzystw ubezpieczeniowych.

– Mundurowi do sprawy zabezpieczyli dwa samochody o wartości niemal 100 tys. zł oraz zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar – podała.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

APW, PAP