logo

Przywrócenie ruchu kolejowego na linii Szczecin – Tantow

Czwartek, 29 lipca 2021 (16:54)
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2021 (17:21)

Przywrócenie ruchu na linii Szczecin Główny – Tantow (Niemcy) zaplanowane jest na jutro – poinformowały służby prasowe PKP PLK. Rano na przejeździe w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie) po zderzeniu z ciężarówką wykoleił się pociąg.

– W Kołbaskowie na linii Szczecin Główny – Tantow nadal prowadzone są czynności służb technicznych po porannym zdarzeniu na przejeździe kolejowo-drogowym. Pracują PSP oraz służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Teren jest zabezpieczony – poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodał, przywrócenie ruchu na linii planowane jest na piątek. Zaznaczył też, że zarządca infrastruktury przy usuwaniu uszkodzonego taboru „współpracuje z przewoźnikiem niemieckim DB Regio, do którego należy uszkodzony skład”.

– Na lawetę zabierany jest samochód ciężarowy, który pomimo czerwonego światła – zakazującego wjazdu na przejazd – wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W pracach zastosowany jest specjalistyczny sprzęt. Usuwane jest paliwo z pojazdów. Na miejscu jest pociąg ratownictwa technicznego PLK oraz pojazd gąsienicowy. Ze wstępnych ocen wynika, że na skutek zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 150 metrów toru oraz podkłady – zrelacjonował rzecznik.

Zapewnił, że na trasie Szczecin Główny – Tantow kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

W czwartek rano na przejeździe kolejowym ciężarówka – z nieznanych na razie przyczyn – wjechała pod nadjeżdżający pociąg. Wykoleił się jego pierwszy człon. Nikt nie został ranny, siedmiu osobom udzielono na miejscu pomocy medycznej, nie była konieczna hospitalizacja.

Jak zapewnił rzecznik PKP PLK, sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo.

APW, PAP