logo

Akcje służb w walce z nielegalnym przewozem odpadów

Środa, 15 września 2021 (07:55)
Aktualizacja: Środa, 15 września 2021 (09:15)

W ramach wspólnej akcji służb w walce z nielegalnym przewozem odpadów funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili prawie 120 kontroli drogowych – powiedziała PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w związku z przewożonymi odpadami.

Według informacji przekazanej przez rzecznika IAS w Warszawie, akcję „Nielegalne odpady 2021” zorganizował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska we współpracy z Wojewódzkimi Inspektoratami Ochrony Środowiska, Inspekcją Transportu Drogowego, Policją, Strażą Graniczną oraz Krajową Administracją Skarbową.

– Nielegalny wywóz odpadów jest dużym problemem w naszym kraju. Akcja „Nielegalne odpady 2021” miała charakter ogólnopolski. Jej celem było przeciwdziałanie nielegalnym wywozom, przewozom oraz porzucaniu odpadów na terenie kraju – tłumaczyła Justyna Pasieczyńska.

– Na terenie województwa mazowieckiego kontrole przeprowadzono w 12 punkach. W siedmiu z nich uczestniczyli nasi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy skontrolowali 119 pojazdów ciężarowych, w tym 32 przewożące odpady – wyliczyła, dodając, że łącznie na Mazowszu skontrolowano 184 pojazdy ciężarowe, w tym 53 przewożące odpady. W każdym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości w związku z przewożonymi odpadami.

JG, PAP