logo

Rozmowy z protestującymi medykami

Środa, 15 września 2021 (11:53)
Aktualizacja: Środa, 15 września 2021 (11:59)

W Kancelarii Prezydenta, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zaplanowano rozmowy z protestującymi medykami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że wyśle swoich przedstawicieli, m.in. wiceministrów Piotra Brombera i Waldemara Kraskę.

Odpowiedzialna za dialog społeczny minister w Kancelarii Prezydenta RP Bogna Janke informowała w ubiegłym tygodniu o wysłaniu zaproszeń do przedstawicieli zawodów medycznych, a także do ministra Adama Niedzielskiego. Spotkanie w Kancelarii Prezydenta ma być poświęcone aktualnym problemom w służbie zdrowia. „Kancelaria Prezydenta może pełnić rolę mediatora” – wskazywała.

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz przekazał PAP, że na spotkanie wybiera się z resortu delegacja, w składzie której będą m.in. wiceministrowie Piotr Bromber i Waldemar Kraska.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok, reprezentująca komitet protestacyjno-strajkowy, poinformowała tymczasem na konferencji w „białym miasteczku” o zaproszeniu minister Janke na rozmowy o godz. 15.30.

JG, PAP