logo

Synoptyk IMGW: Piątek wietrzny i z deszczem

Piątek, 24 września 2021 (07:00)
Aktualizacja: Piątek, 24 września 2021 (09:56)

W piątek w północnej części kraju wiatr może osiągać jeszcze prędkość 80 km/h. Tam oraz w centrum i na wschodzie możliwe będą przelotne deszcze. W pozostałej części kraju rozpogodzenia – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Według prognoz specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek rano silny wiatr będzie wiał na terenie całego kraju. Najmocniejsze porywy wiatru spodziewane są nad morzem i na Pomorzu, gdzie mogą osiągać prędkość do 80 km/h. W głębi lądu siła wiatru będzie nieco mniejsza i stopniowo malejąca w ciągu dnia. Do zachodu słońca najcieplej będzie na zachodzie i w południowio-zachodniej części kraju.

– Jeżeli chodzi o zachmurzenie, to najwięcej chmur w piątek będzie na wschodzie, w centrum i na północy Polski, choć i tu przewidujemy na przemian przejaśnienia z przelotnymi, niewielkimi opadami deszczu, które miejscami mogą dojść do około 5 mm. Najwięcej rozpogodzeń zobaczymy na zachodzie i południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na północnym wschodzie przez około 15 st. C w okolicach Warszawy do 17 st. C na Dolnym Śląsku i w okolicach Szczecina – zaznaczył Ogrodnik.

W nocy z piątku na sobotę mocniej wiać będzie jeszcze nad morzem, gdzie prędkość wiatru może osiągnąć 65 km/h. W nocy będzie pochmurno. Niewielkie opady dające w sumie do 2 mm deszczu spodziewane są głównie na wschodzie kraju. Temperatura w nocy wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, około 11 st. C w centrum, 12 st. C na Dolnym Śląsku i 16 st. C w województwie lubuskim. Na najbliższy weekend meteorolodzy zapowiadają stopniowe ocieplenie, z temperaturami dochodzącymi w niedzielę i poniedziałek do 22-24 st. C.

APW, PAP