logo

Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom

Czwartek, 14 października 2021 (10:27)
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2021 (10:41)

Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. Życzymy licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji – takie życzenia do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

„Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. W tę szczególną służbę angażują Państwo swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim gorące i troskliwe serca, otwarte na potrzeby uczniów. Dziękujemy za to, że towarzyszą im Państwo w drodze do dorosłego życia, inspirują ich do nauki i aktywności społecznej, a w przyszłości – także obywatelskiej” – podkreśliła para prezydencka.

Prezydent Duda wraz z pierwszą damą zaznaczyli, że „ilekroć odwiedzają szkoły, są pod wrażeniem entuzjazmu i nadzwyczajnych wysiłków, jakie podejmuje środowisko pedagogiczne na rzecz dzieci i młodzieży”. Według nich, „rola, którą odgrywają nauczyciele, dalece wykracza bowiem poza samo przekazywanie wiedzy”.

„Bardzo często są Państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości. Swoim przykładem zachęcają ich Państwo do podejmowania działań zarówno wśród rówieśników i razem z nimi, jak i w szerszym wymiarze społeczności lokalnej. Uważamy to za bardzo cenne, bo młodzi ludzie zawsze potrzebują autorytetów w swoim bliskim otoczeniu – i niejednokrotnie znajdują je właśnie w szkole, za co jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni” – zaznaczyli.

Para prezydencka wyraziła też radość z tego, że w obecnym roku szkolnym edukacja znów może odbywać się w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

APW, PAP