logo

WOT: Dodatkowe 5 masztów oświetleniowych na granicy

Czwartek, 14 października 2021 (14:59)
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2021 (15:01)

Od wtorku 12 października na granicy działają maszty oświetleniowe 2 Lubelskiej Brygady OT. Mają poprawić stan bezpieczeństwa na terenach objętych stanem wyjątkowym – poinformował oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady OT kpt. Damian Stanula.

5 nowych masztów oświetleniowych rozstawili na granicy polsko-białoruskiej żołnierze 2 LBOT. Wnioskowali o nie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowe oświetlenie ma poprawić bezpieczeństwo na terenach objętych stanem wyjątkowym.

Jak podają Wojska Obrony Terytorialnej, maszty zlokalizowane są w rejonach, gdzie obserwowany jest wzmożony ruch po stronie białoruskiej.

– Są to urządzenia mobilne, które szybko mogą być przemieszczone w inny obszar, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Oprócz doświetlenia maszty mogą pełnić również funkcję źródła prądu i zasilania – zaznaczył oficer prasowy.

Żołnierze WOT wspierają Straż Graniczną w ramach operacji „Silne Wsparcie”. Obok działań na rzecz mieszkańców lokalnych społeczności główny obszar zaangażowania żołnierzy to działania na rzecz pograniczników, które w skrócie można opisać słowami: „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż”.

APW, PAP