logo

Premier: Mówimy „nie” dla jednego państwa europejskiego

Czwartek, 14 października 2021 (17:27)
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2021 (20:35)

Mówimy „nie” dla jednego państwa europejskiego, z jedną centralą w Brukseli, bo to chora koncepcja lewackich ideologów – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier występując w Sejmie, zwrócił się do opozycji, przekonywał, że to, co obecnie ona robi, to „antypaństwowa antypolityka”. – Postępujecie tak zresztą od lat. Aż strach bierze, jakby sobie człowiek wyobraził, co byłoby, gdyby dzisiaj ten kryzys migracyjny, wyobraźmy sobie, szanowni państwo, drodzy rodacy: ten kryzys migracyjny i PO z panem Cezarym Tomczykiem, który mówi, że można przyjąć każdą ilość migrantów, i jak by wyglądała wtedy Polska i jak wyglądałaby wtedy UE – mówił.

– Dlatego, szanowni państwo, mówimy „nie” dla jednego państwa europejskiego, z jedną centralą w Brukseli, mówimy „nie” dla centralizacji brukselskiej, mówimy „nie” dla stanów zjednoczonych Europy, bo to jest następna chora koncepcja lewackich ideologów, mówimy „nie” dla takiej koncepcji – powiedział premier.

Jak przekonywał, „to jest ślepa uliczka i na końcu tej uliczki już znalazła się jedna katastrofa, której ojcem chrzestnym jest Donald Tusk, to brexit”.

– Ale w ogóle trzeba przyznać, że pan Tusk idzie przez życie jak huragan, czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny, najpierw zrujnował polskie finanse publiczne i uciekł do Brukseli, potem w Brukseli doprowadził do kryzysu migracyjnego i do brexitu i uciekł z powrotem do Polski. Aż boję się pomyśleć, do jakiej ruiny doprowadzi Polskę teraz, Boże, broń przed takimi politykami – powiedział premier Morawiecki. 

AB, PAP