logo

Piotr Müller o ustawie ws. muru na granicy

Czwartek, 14 października 2021 (20:25)
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2021 (21:43)

Budowa muru na granicy polsko-białoruskiej to kilkumiesięczny proces, dlatego ustawa w tej sprawie powinna jak najszybciej trafić do prezydenta – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Po dzisiejszych głosowaniach w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller był pytany o kwestię budowy muru na granicy polsko-białoruskiej. Polityk ocenił, że to dobrze, iż ustawa w tej sprawie została dzisiaj uchwalona przez Sejm.

Sejm uchwalił dzisiaj ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej; zgodnie z regulacją na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Szacowany koszt planowanej inwestycji to 1 mld 615 mln zł.

– Teraz czekamy na działania Senatu, a potem to jest, nie ukrywajmy, proces wielomiesięczny – budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie, to zajmie parę miesięcy – ocenił Piotr Müller, pytany o to, kiedy powstanie mur. – Nie łudzę się, że Senat wyjątkowo szybko zajmie się tą ustawą; skorzysta zapewne z możliwie długiego terminu. Chciałbym się zdziwić – wtedy ta ustawa będzie mogła być przyjęta szybciej. Liczę, że nie będą do niej przyjęte poprawki, bo wtedy to pozwoli, aby pan prezydent Andrzej Duda jak najszybciej mógł dostać tę ustawę do ostatecznego rozstrzygnięcia – powiedział.

 

AB, PAP