logo

Prezes PKN Orlen o działaniach antyinflacyjnych

Czwartek, 25 listopada 2021 (14:47)
Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2021 (14:49)

Zaproponowane przez rząd, w ramach pakietu antyinflacyjnego, działania pozwolą na obniżenie cen paliw na rynku polskim – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

– Zaproponowane działania pozwolą na obniżenie cen paliw na rynku polskim, wzmacniając tym samym działania podejmowane przez Grupę Orlen, przy utrzymaniu konkurencyjności oraz rynkowych warunków prowadzenia biznesu – wskazał Obajtek.

Jak dodał, propozycja tarczy antyinflacyjnej rządu to „bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia Grupy Orlen oraz naszych klientów”.

– Dziękujemy Panu Premierowi za zaangażowanie rządu i wierzymy, że te działania przyczynią się do tego, że ceny paliw w Polsce pozostaną jednymi z najniższych w Europie – napisał Obajtek w przekazanej informacji.

Jak poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki, rząd planuje obniżenie od 20 grudnia 2021 r. do 20 maja 2022 r. wysokości akcyzy do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej. Dodatkowo od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Planowane jest też obniżenie stawki VAT na gaz ziemny z 23 do 8 proc. na trzy miesiące – od stycznia do marca 2022 r.

APW, PAP